Znieczulamy
BÓL
/ Tu nie boli

W Klinice PROIMPLANT chcemy odczarować lęk przed leczeniem stomatologiczny. Cały nasz zespół został kompleksowo przeszkolony w zakresie kontroli bólu w gabinecie dentystycznym.

Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu i nie jest to żaden dodatkowo płatny luksus - u nas to standard.
Inną formą redukcji bólu jest użycie znieczulenia z wykorzystaniem podtlenku azotu (potocznie gaz rozweselający) i jako takie nie wymaga obecności anestezjologa.

Pacjentom, którzy nie chcą być świadomi tego, co się dzieje, rekomendujemy zabiegi w narkozie. A wszystkim zabiegi przy swojej ulubionej muzyce. Zabierz ze sobą swoją Play Listę, a my zapewnimy Ci słuchawki i super jakości dźwięk w trakcie zabiegu.

Farmakoterapia bólu, aby mogła być skuteczna i bezpieczna dla pacjenta, musi cechować się zindywidualizowanym wyborem leków przeciwbólowych. Wybór ten powinien być zgodny charakterem bólu, jego natężeniem oraz lokalizacją.
Inną formą redukcji bólu jest użycie znieczulenia z wykorzystaniem podtlenku azotu (potocznie gaz rozweselający) i jako takie nie wymaga to obecności anestezjologa. Dysponujemy butlą z gotową mieszaniną gazów (50 proc. podtlenku azotu i 50 proc. tlenu), w której są przygotowane dawki. Nie ma więc problemu z ustawieniem proporcji gazów, a co najważniejsze, podajemy go bez stałego przytwierdzenia maski do twarzy pacjentek i pacjentów. Dodatkową zaletą jest to, że związki azotu szybko wypłukują się z organizmu. Jest to na tyle bezpieczna metoda, że używana jest do anestezji przy porodach i nie absolutnie szkodzi ani matce, ani dziecku.
Pacjentom, którzy nie chcą być świadomi, tego co się dzieje rekomendujemy zabiegi w narkozie. Narkoza polega na tym, że pacjent pod okiem lekarza anestezjologa jest wprowadzany w stan snu, który umożliwia stomatologowi przeprowadzenie zabiegu. Wtedy możemy przeprowadzić kompleksowe leczenie wszystkich zębów-zarówno zabiegi implantacyjne, chirurgiczne, protetyczne, ale także endodontyczne czy zachowawcze. Całość może trwać nawet kilka godzin. Podczas narkozy nad bezpieczeństwem pacjentem czuwa zespół anestezjologiczny oraz stomatologiczny.